Gdzie najlepiej zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Są w życiu każdego człowieka takie sytuacje, kiedy chcemy lub też jesteśmy zmuszeni do zaciągnięcia kredytu gotówkowego. Bierzemy taką wierzytelność w rożnych przypadkach, często aby zakupić na przykład nowszy samochód, czy też wykonać remont mieszkania lub  domu. Można również wziąć pożyczkę w sytuacji, gdy chcemy na przykład pojechać na atrakcyjne wczasy. Podczas brania różnych pożyczek gotówkowych należy wszystko dokładnie przemyśleć i ocenić, czy nie będziemy mieć problemu ze spłatą długu. Biorąc zobowiązanie finansowe, często już kolejne można wpaść w tak zwaną spiralę długu z której jest się dosyć ciężko wyplątać . Zaczynamy wtedy jedną pożyczką spłacać drugą, a to już jest bardzo niekomfortowa sytuacja. Ale jeśli posiadamy stabilną pracę i dobre dochody to dlaczego czasem nie wspomóc się zastrzykiem finansowym, aby zrealizować swoje marzenie.

Inaczej sytuacja ma się w przypadku, gdy niejako z powodu zadłużenia, trudnej sytuacji życiowej i finansowej jesteśmy zmuszeni, aby się wspomóc dodatkową gotówką, ale do tradycyjnej placówki bankowej nie mamy po co się za bardzo wybierać. A to z tego powodu, że pracujemy na przykład sezonowo za granicą i nie możemy udokumentować miejsca pracy ani wysokości dochodów stosownym dokumentem, co jest niezbędne aby otrzymać pożyczkę w tym miejscu. Może też w przeszłości byliśmy niezbyt solidnym klientem i spłacaliśmy zadłużenie nieregularnie i niesolidnie dlatego widniejemy na tak zwanej „czarnej liście” w Biurze Informacji kredytowej.

W takim przypadku sięgamy po inne rozwiązania, a jest to pożyczka gotówkowa od firmy, która nie funkcjonuje w strukturach bankowych, czy tez od prywatnej osoby. Zaletą powyższego jest to, że na przykład nie musimy:

  • dokumentować zaświadczeniem miejsca wykonywanej pracy ani wysokości osiąganych dochodów,
  • formalności są ograniczone do niezbędnego minimum, a z dokumentów jest często wymagany tylko ważny dowód osobisty,
  • wszystkie kwestie możemy często załatwić online,
  • gotówkę otrzymujemy w szybkim czasie.

Jednak oprócz wyżej wymienionych zalet, pożyczka pozabankowa posiada naturalnie również wady. A do nich należą w pierwszej kolejności wysokie koszty otrzymania takiego wsparcia finansowego.Oprocentowanie wierzytelności jest duże oraz są czasami ukryte koszty, o których dowiadujemy się dopiero po sfinalizowaniu transakcji pożyczkowej.

Autor

  • Urodzona w Zielonej Górze. Absolwentka filologii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Kocha górskie wędrówki i dobre seriale.

3 thoughts on “Gdzie najlepiej zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Dodaj komentarz