Horoskop: wierzyć czy nie?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy warto wierzyć w horoskopy, czy też nie. Niektórzy traktują wskazówki zawarte w horoskopie całkiem poważnie, a inni podchodzą do nich sceptycznie. Dobrze byłoby więc zastanowić się nad tym, czy informacje zawarte w horoskopach zasługują w ogóle na to, by się nimi przejmować, czy też nie.

Horoskopy mogą być wskazówką

Horoskopy znajdziemy w wielu czasopismach, a także na różnego rodzaju stronach internetowych. Można zaryzykować stwierdzenie, że zdecydowana większość osób czyta je głównie z ciekawości. Mało kto traktuje informacje zawarte w horoskopach poważnie. Tymczasem okazuje się, że mogą one stanowić dla nas pewną wskazówkę. Są one przygotowywane przez profesjonalnych astrologów, a więc przez osoby, które wiedzą jak wpływają na nas ciała niebieskie . Jeżeli więc horoskop mówi nam o tym, że czekają nas kłopoty finansowe, nie bierzmy tego na pewnik, ale postarajmy się ograniczyć zbędne wydatki. Jeśli zaś znajdujemy w horoskopie informację o tym, aby przyjrzeć się dokładniej swojemu zdrowiu, wykonajmy badania profilaktyczne. Dbałość o własne zdrowie jeszcze nikomu nie wyszła bowiem na złe.

Dlaczego nie należy brać horoskopów zbyt dosłownie?

Jak wspomniano wyżej, horoskopy mogą stanowić pewnego rodzaju wskazówkę odnośnie tego, jak postępować. Nie należy jednak brać ich zbyt dosłownie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że może doprowadzić to do przykrych następstw. Jeśli będziemy przejmować się zapowiadanymi niepowodzeniami, możemy stracić kontrolę nad swoim życiem i postępowaniem. Ponadto, możemy unikać podejmowania różnego rodzaju decyzji. Będziemy bowiem przejmować się jedynie tym, co znajduje się w horoskopie. Dobrze byłoby czytać horoskopy pochodzące z tego samego źródła. Codzienne przeglądanie kilku różnych horoskopów nie stanowi zbyt dobrego rozwiązania. Jeżeli chcemy posiadać swój własny, indywidualny horoskop, możemy zamówić go u profesjonalnego astrologa. Będzie on na pewno dokładniejszy niż ten, który znajdziemy w Internecie.

Autor

  • Urodzona w Zielonej Górze. Absolwentka filologii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Kocha górskie wędrówki i dobre seriale.

3 thoughts on “Horoskop: wierzyć czy nie?

Dodaj komentarz