Jak wybrać biurko dla graczy

Odpowiednio dobrane biurko zapewnia należyty komfort podczas grania. Jak wybrać odpowiednie biurko ? Na co zwrócić uwagę ?

Biurko komputerowe – jak wybrać? Od czego zacząć?

Kluczowym pytaniem przy zakupie biurka jest wybór go w oparciu o jego przeznaczenie, a także osobiste preferencje użytkownika. Zupełnie inne potrzeby i oczekiwania co do ławki szkolnej będą miały dziecko w wieku szkolnym, inny gracz, inny projektant. Aby wybrać odpowiednie biurko komputerowe, warto zacząć od kilku ustaleń:

– wzrost użytkownika biurka – Jeśli ze stołu korzysta tylko jedna osoba, jej wysokość można dostosować do jej wzrostu i preferencji. W takiej sytuacji konieczne jest określenie, na jaką wysokość będzie odpowiednie biurko. Zgodnie z zaleceniami dotyczącymi miejsca pracy, górna krawędź monitora powinna znajdować się na wysokości oczu . Jednak sam wierzchołek musi pozostawić naturalną pozycję ręki. Co to znaczy? Kąt między ramieniem a przedramieniem powinien być prawidłowy. Biurko komputerowe z reguły wyróżnia się blatem o wysokości 72-75 cm, ale to w dużej mierze zależy od samego użytkownika.

– budżet na biurko – Ceny biurek są bardzo zróżnicowane, a wyższy koszt zakupu nie zawsze oznacza, że wybrany przez Ciebie element będzie działał lepiej. Musisz wziąć pod uwagę cechy biurka komputerowego i kwotę, jaką jesteś w stanie za nie zapłacić. Dobrą rzeczą jest uwzględnienie nie tylko ceny, ale także jej stosunku do jakości i funkcjonalności mebli.

– oczekiwania i specyficzne potrzeby użytkownika – Każdy użytkownik komputera ma określone oczekiwania. Projektant lub architekt może docenić biurko z szerokim, niestandardowym blatem, którego część może nawet przechylać się, jak na desce kreślarskiej. Potrzebne może być również wąskie biurko odpowiednie dla biur o ograniczonej przestrzeni. Ci, którzy dzielą biurko z innymi członkami rodziny, mogą liczyć na stół o regulowanej wysokości, a gracz komputerowy może docenić ergonomię biurka do gier, dlatego warto rozważyć ustawienie go na biurku spełniającym określone kryteria i od razu postawić je na swoim biurku.

Biurko na kółkach czy stałe?

W sprzedaży dostępne są dwa główne rodzaje biurek: te na kółkach oraz te ze stolikami stałymi. Biurko komputerowe na kółkach lub biurko na laptopa sprawdzi się przede wszystkim ze względu na jego przenośność. Jeśli interesują Cię małe biurka i chcesz je swobodnie przenosić lub przenosić, lepiej zainwestować w model z kółkami. Dzięki temu dostosowanie miejsca pracy będzie znacznie łatwiejsze.

Na co zwrócić uwagę ?

– dokładne wymiary biurka (blat, całe biurko)

– opcje regulacji

– materiał wykonania

– odpowiedni design

– organizacja przewodów

– kształt i rozmiar biurka

– ergonomię

– cenę

Autor

  • Urodzona w Zielonej Górze. Absolwentka filologii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Kocha górskie wędrówki i dobre seriale.

3 thoughts on “Jak wybrać biurko dla graczy

  1. Zamiast kupować biurko „GAMINGOWE” to ogarnijcie jakiś blat kuchenny i nogi. Jak ktoś bardzo chce mieć ledy czy inne mrygadełka to nich sobie kupi, tylko że biurko ma być przede wszystkim użyteczne. Znam takich co wydawali ponad tysiaka lub dwa za chińskie podróbki bo miały gaming w nazwie.

  2. Jeśli na biurku są LEDy to masz + 100 do celności i fajności, hehe 😀 Ogólnie warto pamiętać, żeby biurko było dosyć duże, żeby miało pole do manewru myszką. Tylko nie dajcie się nabrać na sam napis GAMING.

Dodaj komentarz