Jak wybrać najlepsze śpiworki dla dzieci?

‍Zapewnienie dziecku ciepła w nocy jest niezbędne dla utrzymania optymalnej temperatury ciała i ogólnego dobrego samopoczucia. Wybierając najlepsze śpiworki dla dzieci, ważne jest, aby wziąć pod uwagę jego rozmiar, wagę i harmonogram drzemek. Jeśli masz noworodka (lub spodziewasz się go), możesz wybrać spośród kilku różnych rodzajów śpiworków.

Są długie z nogawkami, które zapinają się z przodu; krótkie sweterki, które zapinają się pod pachami i pół-zamki, które otwierają się na środku klatki piersiowej, ale nie powyżej niej.

Możesz chcieć kupić kilka opcji śpiworków dla dzieci, na wypadek, gdyby jeden się zabrudził lub twój maluch szybko urósł. To samo dotyczy kocyków dla niemowląt i prześcieradeł do łóżeczka.

Jak wybrać najlepszy śpiwór dla dziecka?

Małe dziecko śpiące w wózeczkuZanim udasz się do sklepu lub zalogujesz się na zakupy, będziesz chciała przemyśleć te pytania:

  • Co masz nadzieję osiągnąć dzięki śpiworkowi dla dzieci?
  • Czy chcesz zmniejszyć ryzyko SIDS?
  • Czy masz na celu zapewnienie dziecku ciepła w nocy?
  • Czy chcesz coś, co będzie łatwe do założenia i zdjęcia?
  • Ile pieniędzy jesteś w stanie wydać?

To tylko niektóre z ważnych pytań, które należy sobie zadać, zanim wyruszysz na zakupy śpiworka dla dziecka.

  • Jeśli masz nadzieję na zmniejszenie ryzyka SIDS, sprawdź śpiworki dla dzieci, które są twarde, mają zamek błyskawiczny o mniejszym rozstawie i taki, które są dostarczany bez kaptura.
  • Jeśli masz nadzieję, że Twoje dziecko będzie miało ciepło w nocy, poszukaj cięższego worka wykonanego z grubszej tkaniny.
  • Jeśli chcesz czegoś, co jest łatwe do założenia i zdjęcia, poszukaj opcji bez zamka błyskawicznego lub czegoś z elastycznym otwarciem, które można łatwo rozciągnąć na nogi dziecka.
  • Jeśli masz nadzieję wydać jak najmniej, możesz znaleźć świetne oferty na rzeczy używane.

Długie i krótkie śpiworki dla dzieci.

Małe dziecko śpiDługie śpiwory są odpowiednie dla niemowląt, które są wystarczająco duże, aby przewrócić się na bok (zwykle około 3 miesięcy). Krótkie śpiwory są odpowiednie dla noworodków i małych niemowląt, które nie potrafią samodzielnie się przewrócić.

Jeśli kupisz długi śpiworek, możesz go zatrzymać, gdy dziecko podrośnie i będzie mógł być wykorzystany dla młodszego rodzeństwa. Jeśli kupisz krótki śpiworek, możesz go używać dla wielu dzieci, chociaż każde z nich może z niego wyrosnąć w innym czasie.

Jeśli spodziewasz się dziewczynki, sprawdź śpiworki dla dzieci z delikatnym wzorem lub deseniem. Jeśli spodziewasz się chłopca, możesz wybrać śpiwór z neutralnym wzorem. Jeśli masz w domu starsze dziecko, może ono preferować śpiwór z uroczym wzorem. Dla każdego dziecka możesz wybrać śpiwór ze wzorem, który pasuje do jego ulubionego koca lub pościeli.

Która tkanina na śpiworki dla dzieci jest najlepsza?

Przy zakupie śpiwora będziesz chciał się upewnić, że jest on wykonany z oddychającej tkaniny. Możesz łatwo przetestować tkaniny w sklepie, pocierając je między dłońmi. Jeśli są ciepłe, to znaczy, że nie są oddychające, co nie jest idealne. Szukaj tkanin oznaczonych jako wełna lub poliester; są to tkaniny oddychające, które utrzymują ciepło dziecka.

Jeśli Twoje dziecko może zmoknąć lub być narażone na ekstremalne zimno, będziesz chciała kupić torbę wykonaną z tkaniny wodoodpornej lub materiału z włókien syntetycznych, takich jak poliester lub akryl.

Jeśli mieszkasz w ciepłym klimacie, powinieneś wybrać tkaninę, która łatwo przepuszcza powietrze, taką jak bawełna.

Długie śpiworki dla dzieci z zamkiem błyskawicznym.

Dziecko śpiJeśli masz dziecko, które szybko rośnie i z każdym sezonem przerasta swój śpiworek , możesz rozważyć zakup śpiwora dla większego malucha. Jest to dłuższy śpiwór z zamkiem błyskawicznym na środku klatki piersiowej, który przypomina śpiwór dla osoby dorosłej. W ten sposób nie będziesz musiał kupować nowych śpiworów co sezon, gdy Twoje dziecko będzie rosło. Upewnij się tylko, że kupujesz śpiwór z zamkiem na środku klatki piersiowej, a nie na środku brzucha.

Jeśli masz dziecko, które nadal często się drzemie i jest zbyt duże na koce, ale zbyt małe na normalnej wielkości śpiworki dla dzieci, możesz kupić koc do noszenia, który zatrzaskuje się w środku jak śpiwór. Są one świetne do ochrony przed złą pogodą i utrzymywania dziecka w cieple w chłodne dni. Możesz również kupić kocyk do noszenia, który ma rękawy.

W jakich temperaturach można korzystać ze śpiworków dla dzieci?

Możesz zobaczyć numery takie jak -10 stopni lub 20 stopni obok śpiworów. Są to oceny temperatury śpiwora. Aby określić, jak ciepły jest dany śpiwór, będziesz musiał wziąć pod uwagę ubranie dziecka, temperaturę w pokoju i temperaturę otoczenia. Cieplejsza śpiworki dla dzieci są idealne dla chłodniejszych klimatów i pór roku, podczas gdy lżejsza są lepsze dla gorętszych klimatów i pór roku.

Podczas gdy numery na śpiworze mogą wydawać się ważne, pamiętaj, że wszystkie śpiworki dla dzieci są testowane w laboratoriach w kontrolowanych warunkach, a wiek dziecka, waga i harmonogram drzemek są ważniejsze przy określaniu, który śpiworek kupić.

Kilka innych rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem śpiworka dla dziecka.

Dzieci mogą być wrażliwe na drapiące tkaniny, więc ważne jest, aby wybrać śpiwór, który jest miękki i wolny od luźnych włókien. Unikaj śpiworów wykonanych z wełny (chyba że jest to 100% wełna), a także mieszanek akrylu i poliestru.

Nie musisz kupować śpiworka przeznaczonego dla konkretnego wieku dziecka. Na przykład, jeśli Twoje dziecko jest trochę za małe, możesz kupić śpiworek w rozmiarze dla noworodka, nawet jeśli jest już po terminie porodu. Możesz również kupić śpiwór na 6-12 miesięcy, jeśli Twoje dziecko jest większe niż przeciętnie. Kupując śpiworek, która jest większy, niż potrzebuje Twoje dziecko, możesz zostawić rozpięte nogi lub ręce, dopóki dziecko nie dorośnie.

Pamiętaj, że chociaż śpiworki dla dzieci mogą być ciepłe i przytulne, ale nie ochronią Twojego dziecka przed wszystkimi niekorzystnymi czynnikami. Upewnij się, że śpiwór dziecka jest umieszczony z dala od otwartego ognia i gniazdek elektrycznych.

Autor

  • Urodzona w Zielonej Górze. Absolwentka filologii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Kocha górskie wędrówki i dobre seriale.