Modne mieszkanie za niewielkie pieniądze

Jeszcze do niedawna wystarczało nam, by mieszkanie było własne, w miarę przestronne i odpowiednio umeblowane. Rosnąca popularność programów remontowych i zalewające nas w sieci zdjęcia pięknych wnętrz sprawiły, że chcemy, by było również modne.

Jak urządzić modne mieszkanie?

Nie jest łatwo podążać za modą i sprawić by wystrój naszych czterech ścian zawsze był zgodny z najnowszymi trendami. W telewizji wydaje się to szybkie i proste . O ile zmiana koloru ścian na najmodniejszy odcień w sezonie, nie powinna sprawić większych problemów, to już wymiana mebli czy podłogi może być dość dużym i kosztownym wyzwaniem. Dodanie modnego dodatku do obecnego wnętrza też nie zawsze jest wystarczające, czasami potrzebna jest całkowita zmiana stylu panującego we wnętrzu.

Chcąc mieć modne mieszkanie, warto już na etapie urządzania go postawić na neutralną bazę, dzięki której będzie możliwe zmienianie wystroju, a nawet stylu wnętrza w zależności od sezonu i panujących w danej chwili trendów – a te zmieniają się w tempie ekspresowym. Jak to zrobić? Zacznijmy od kolorów – niech będą stonowane, nie tylko te na ścianach. Unikajmy wzorzystych podłóg i mebli w jaskrawych kolorach. Dużo prościej będzie nadać wnętrzu koloru odpowiednim oświetleniem i dodatkami. Niech wszystkie stałe elementy – drzwi, okna, czy schody, będą w klasycznym stylu, takim, który nie będzie się gryzł z dodatkami, bez względu na to, jakie wybierzemy. Meble w starym stylu? Czemu nie, ale niech będą proste, nie stylizowane – łatwiej będzie, w razie potrzeby, zmienić ich wygląd.

W jaki sposób w prosty sposób zmienić wystrój?

Najłatwiej drobnymi detalami i dodatkami:

  • zmiana kolor zasłon/firan i poduszek,
  • położenie dywanu lub wymiana obecnego na inny,
  • nowe rośliny lub przesadzenie starych w nowe doniczki,
  • zmiana zdjęć/plakatów na ścianie lub powieszenie nowych,
  • postawienie lampy/świecznika w innym stylu,
  • wymiana gałek i uchwytów w meblach,
  • skorzystanie z farby/okleiny, aby zmienić kolor mniejszych mebli,
  • dodanie przedmiotów w pasującym stylu (nowy wazon, maty na stół, patera na owoce).

Posiadanie modnego mieszkania nie musi wiązać się z ogromem pracy i wieloma wydatkami. Dzięki drobnym zabiegom jesteś w stanie zawsze być na czasie. Bawmy się wystrojem i zmieniajmy dodatki, kiedy chcemy, ale korzystajmy z drobnych ozdób dostępnych w sklepach sieciowych, polujmy na promocje i okazje cenowe.

Autor

  • Urodzona w Zielonej Górze. Absolwentka filologii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Kocha górskie wędrówki i dobre seriale.

3 thoughts on “Modne mieszkanie za niewielkie pieniądze

Dodaj komentarz